Styl: Hip Hop, technika Hip Hop

Agnieszka Konopka
Tancerka, choreograf, reżyser ruchu i pedagog tańca z 12 letnim doświadczeniem w nauczaniu. Absolwentka wydziału Teatru Tańca Krakowskiej Szkoły Teatralnej. Z ruchem związana od około 1998 roku. Fascynatka improwizacji i kompozycji tańca.

Od 2009 roku współtworzy wrocławską ekipę Co Jest Crew, najczęściej nagradzaną w kategorii hip-hop freestyle dance w Polsce. Jako finalistka reprezentowała Polskę m.in. w Japonii, Estonii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii.

W 2017 roku została zaproszona do realizacji spektaklu otwierającego pierwszą w Polsce edycję festiwalu Hip-Hop w Teatrze. Jest autorką wykładu Kobiety w Kulturze Hip-Hop dla organizowanego przez Unię Europejską programu szkoleniowego dla osób posługujących się filarami kultury hip-hopowej jako narzędziami nauczania w Wielkiej Brytanii w 2013 roku. Współtworzyła wystawiany w Paryżu spektakl ID Reloaded łączący sztukę rapowania i taniec.

Pracowała dla Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz współpracowała z wrocławskim Teatrem Pantomimy. Wyreżyserowała ruch modeli dla takich magazynów jak Vogue Polska, Kmag, L’offciel Hommes Polska, Elle, Glamour. Stworzyła choreografię do filmu reklamowego, który zdobył nagrodę Grand Prix 5. Edycji Papaya Young Directors w 2018 r. Współpracuje z aktorami i wokalistami tworząc charakterystykę ruchową postaci i nadając rozpoznawalny sznyt osobom pracującym na scenie.

 

Agnieszka Konopka Vibe Dance Center
Agnieszka Konopka Vibe Dance Center